+48 519 30 70 70
KONTAKT

Odzyskaj VAT

Każdy właściciel apartamentu, którym zarządzać będzie BlueApart może ubiegać się o pełny zwrot podatku VAT od zakupu!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa każdy nabywca nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem może wystąpić o pełny zwrot podatku od towarów i usług. Dotyczy to zarówno osób nieprowadzących działalności gospodarczej, jak i osób fizycznych oraz spółek nabywających apartament w ramach swojej działalności.

BlueApart dzięki swojej szerokiej wiedzy i bogatemu doświadczeniu doradza przyszłym właścicielom w zakresie wyboru optymalnej formy opodatkowania i zakupu apartamentu. Współpracując z renomowaną kancelarią prawną BSO - Prawo&Podatki zapewniamy indywidualne i profesjonalne podejście do każdego z przypadków.

ILE ZYSKASZ INWESTUJĄC Z BLUEAPART? STOPA ZWROTU
Jak uzyskać zwrot VAT? Krok po kroku
 • REJESTRACJA PODATNIKA

  Aby ubiegać się o zwrot podatku Vat przed zakupem apartamentu, należy złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym formularz rejestracyjny VAT-R.
 • REZYGNACJA ZE ZWOLNIENIA

  W formularzu Vat-R wybrać rezygnację ze zwolnienia z VAT oraz wskazać jej datę, która będzie poprzedzać dzień pierwszej wpłaty na poczet nabycia apartamentu.
 • REJESTR VAT

  Po wyborze kwartalnego lub miesięcznego rozliczenia faktury dotyczące zakupu apartamenty należy ująć w indywidualnym rejestrze VAT.
 • WSPÓŁPRACA Z BLUEAPART

  Podpisanie umowy najmu z operatorem wynajmu BlueApart oraz dokumentowanie każdego z miesięcznych czynszów fakturą sprzedaży. Wszystkie wpływy dokonywane są na rachunek bankowy nabywcy.
 • ZWROT VAT

  W deklaracji VAT nadwyżkę podatku z tytułu nabycia apartamentu należy wykazać jako kwotę do zwrotu na rachunek bankowy. Zwrot podatku dokonywany jest standardowo w ciągu 60dni od złożenia deklaracji lub 25 dni na wniosek podatnika. Alternatywnie nadwyżkę podatku można rozliczać przenosząc ją do kolejnych deklaracji i tym samy obniżyć należny podatek w następnych miesiącach.
Możliwe formy opodatkowania
OSOBA NIEPROWADZĄCA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Ryczałt ewidencjonowany - stawka 8,5% od każdego przychodu z tytuły najmu apartamentu. W tej formie rozliczenia nie ma możliwości odliczenia kosztów związanych uzyskaniem przychodu. Wybór tego wariantu wymaga złożenia oświadczenia w odpowiednim urzędzie skarbowym, a następnie miesięcznych wpłat zaliczek jego rachunek bankowy (PIT-28).

Zasady ogólne - rozliczenie na zasadach ogólnych wg obowiązującej skali podatkowej. Odpowiednio stawką 18% lub 32% od dochodu z tytułu najmu apartamentu, czyli przychodu pomniejszonego o koszty jego uzyskania. Możliwość odliczenia przez podatnika kosztów związanych z użytkowaniem apartamentu, odsetek od kredytu oraz odpisów amortyzacyjnych (PIT-36).

OSOBA PROWADZĄCA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

Zasady ogólne - stawka rozliczenie na zasadach ogólnych wg obowiązującej skali podatkowej. Odpowiednio stawką 18% lub 32% od dochodu z tytułu najmu apartamentu. Możliwość odliczenia przez podatnika wszelkich kosztów związanych z użytkowaniem apartamentu, odsetek od kredytu oraz odpisów amortyzacyjnych. Konieczne odprowadzanie składek ZUS.

Podatek liniowy - rozliczenie na zasadzie podatku liniowego ze stawką 19%. Możliwość odliczenia przez podatnika wszelkich kosztów związanych z użytkowaniem apartamentu, odsetek od kredytu oraz odpisów amortyzacyjnych. Konieczne odprowadzanie składek ZUS.

* Powyższą treść należy traktować wyłącznie informacyjnie i ma ona charakter ogólny. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji podatkowych sugeruje się kontakt ze stosownym urzędem skarbowym, bądź doradcą podatkowym.
Oferujemy wyłącznie sprawdzone apartamenty w wyjątkowych lokalizacjach
Naszym klientom
oferujemy wyłącznie sprawdzone apartamenty w wyjątkowych lokalizacjach
CO NAS WYRÓŻNIA
Luksusowym apartamentem lub domem, który chciałbyś sprzedać z naszą pomocą
Dysponujesz
luksusowym apartamentem lub domem, który chciałbyś sprzedać z naszą pomocą?
ZGŁOŚ NIERUCHOMOŚĆ
Atrakcyjne oferty inwestycyjne lub nawiązać współpracę przy sprzedaży swojej nieruchomości
Chcesz otrzymać
atrakcyjne oferty inwestycyjne lub nawiązać współpracę przy sprzedaży swojej nieruchomości?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
facebook twitter Google Plus Istagram Pinterest Youtube